Parimad süsivesikud kehakaalu langetamiseks

Unustage see, mida kuulsite: nüüd võite nendest reeglitest ja tervislikest süsivesikutest kinni pidades süüa süsivesikuid ja kaalust alla võtta

Süsivesikud on paljude dieedil olevate naiste nr 1 vaenlane. Vaatamata sellele, kui väga me pasta, leiba ja iga magusat meelt mõtleme, arvasid liiga paljud meist, et süsivesikud muudavad meid rasvaks.

Keha vajab energia saamiseks süsivesikuid ja muidugi lõpeb nende piiramine ainult sellega, et lagunete, mis kindlasti ei aita teil kaalust alla võtta.

Kuidas süüa süsivesikuid?

Toote iga etiketti pole vaja lugeda. Lisage oma dieeti lihtsalt üheksa maitsvat toitu. See aitab teil jätkuvalt kaalust alla võtta ja kogu päeva täis olla..

Oder või oder

1/2 tassi keedetud otra: 97 kalorit, 22 g süsivesikuid, 3 g kiudaineid

Rootsi uuringud näitavad, et oder aitab nälja vastu võidelda, tõstes veresuhkrut aeglasemalt kui näiteks sõõrikud, aidates vältida suhkru teravust ja pakkudes teile pikka aega täielikku täiskõhutunnet. Odrahelbed on populaarsed, kuid odrajahu või pärl oder sisaldavad veelgi kasulikumaid toitaineid, sealhulgas 20–25% teie päevasest kiudainest portsjoni kohta.

Roheline hernes

Valmistatud 1/2 tassi: 67 kalorit, 12,5 g süsivesikuid, 4,5 g kiudaineid

Pool tassi herneid annab 12 protsenti tsingi soovitatavast päevasest tarbimisest. See mineraal, mis on paremini tuntud võimega võidelda külma vastu, võib aidata ka nälga vähendada, tõstes leptiini taset - hormooni, mis hoiatab teie aju, kui teie maos on piisavalt toitu..

Täisteratooted

2 untsi kuiva: 198 kalorit, 43 g süsivesikuid, 5 g kiudaineid

Suurbritannia uuring leidis, et suurema täistera tarbimist, umbes kolm portsjonit päevas, seostati madalama KMI ja alakõhu rasvaga, kinnitades teisi uuringuid, mis seovad täisteravilja dieeti väiksema taljesuurusega. Siiski on oluline, et nuudli portsjonid sisaldaks 100–200 kalorit (umbes 1/2 kuni 1 keedetud pasta taldrikut), samuti toitainerikkad süsivesikud on osa tasakaalustatud toitumisest.

Kõrvits: muskaatpähkel, pähkel

1 tass kuubikuteks ja küpsetatud: 115 kalorit, 30 g süsivesikuid, 9 g kiudaineid

Talve saabudes sobib kõrvits kehale ideaalselt, kuna see võimaldab saada kõige rohkem kiudaineid.

Täisteraleib

2 viilu idandatud täisteraleiba: 160 kalorit, 30 g süsivesikuid, 8 g kiudaineid

Enne pagaritoodete etikettide lugemist ei pea te loobuma võileibadest või prantsuse röstsaiast, kuni olete tutvunud pagaritoodete etikettidega, kuna leib reklaamimärgistusega “täistera” või “täistera” võib moodustada ainult 51% täisteraviljast. Ostke ainult 100% täistera saiapätse, mis sisaldavad 80–90 kalorit, vähemalt 2 grammi kiudaineid ja vähem kui 1 grammi suhkrut viilu kohta.

Oad (oad)

1/2 tassi madala naatriumisisaldusega konserveeritud oad: 109 kalorit, 20 g süsivesikuid, 8 g kiudaineid

Ajakirja American College of Nutrition avaldatud uuringu kohaselt on ubade armastajatel vöökohtade kasvu risk 23% ja rasvumise risk 22% madalam. Igas oa tüübis on väike kogus kiudaineid ning see sisaldab ka valku ja rauda. Kui sööte ube konserveeritud oad, siis pidage meeles, et naatriumisisalduse vähendamiseks loputage konserveeritud ube.

Popkorn

3 tassi õhuga popkorni: 93 kalorit, 19 g süsivesikuid, 3,5 g kiudaineid

Kui soovite soolaseid suupisteid, proovige laastude asemel popkorni. Uuringu kohaselt ei paku popkorn mitte ainult lühemat ja täiuslikumat tunnet kui praetud kartul. Samuti vähendab see nälga neil, kes soovivad kontrollida kehakaalu ja jälgida oma kaloreid. Lisaks võite teha 3 tassi õhku popkorni, mis võrdub tervete terade serveerimisega, ja saada sama palju kaloreid kui saate 9 lihtsast kartulikrõpsust.

Kaerahelbed

1/2 tassi kuiva: 153 kalorit, 27 g süsivesikuid, 4 g kiudaineid

Pool kaerahelbe kiudainetest on lahustuv kiudaine, see lahustub geelilaadses aines ja lükkab mao tühjenemise edasi, suurendades täiskõhutunnet. Lisaks on uuringud näidanud, et lahustuvama kiudainete lisamine dieedile võib aidata vähendada vistseraalset rasva - mao, mis ümbritseb elutähtsaid organeid ja on seotud ainevahetushäirete, südame-veresoonkonna haiguste ja diabeediga..

Quinoa (Quinoa)

Valmistatud 1/2 tassi: 111 kalorit, 20 g süsivesikuid, 2,5 g kiudaineid

Täielik kvinoavalk sisaldab kõiki üheksa asendamatut aminohapet. Teie keha vajab neid lihaste ehitamiseks ja kalorite põletamiseks ilma küllastumata rasvadeta, mida sageli leidub loomsetes valkudes. Serveerimine: 4 grammi poole tassi kohta võib aidata ka kauem täis olla..

Avokaado

Avokaado - 0,6 g
Üks selle nimekirja lemmikköögivilju (puuviljad).

Guacamole, röstsaial, pasta, praed, salatid, avokaado valmistamiseks pole peaaegu ühtegi halba viisi!

Avokaadod sisaldavad oma kõrge rasvasisalduse tõttu palju kaloreid, kuid need sisaldavad väga vähe süsivesikuid, seega on need suurepäraseks täienduseks teie dieedile..

Milliseid süsivesikuid saab kaalulaua kaotamisel süüa

Allpool on loetelu süsivesikutest kehakaalu langetamiseks..

Süsivesikutevabad kaalulangustooted

Süsivesikutevabad tooted hõlmavad peamiselt loomset päritolu tooteid ning väikest kogust köögivilju ja puuvilju, mida ei ole kuumtöödeldud. Neis süsivesikute kogus on viidud miinimumini. Toodete valimisel kasutage järgmise tabeli andmeid..

Süsivesikutevaba laud

Andmed on esitatud 100 grammi kohta:

NimiOravadsüsivesikudrasvadKilokalorid
Munavalge 1 tk.3,610,317
Munakollane 1 tk.2.60.115.259
Keedetud kanarind290,61.89
Keedetud kalkuniliha23,619,8274
Veiseliha ajud11.88,5124
Hautatud neerud26,10,713,1225
Madala rasvasisaldusega keedetud veiseliha25,60,38.2176
Veiseliha keel23,8viisteist231
Keedetud muna6.20,45.375
Praetud küülik28,610.85
Kaks muna omletti142.1viisteist210
Praetud kana11,215,3262
Madala rasvasisaldusega keedetud lambaliha21,80,622,6293
Sealiha kebabkakskümmend0,522280
Hautatud hani29,30,322,4319
Vorstid10,31,624266
Sojapiim3.840
Madala rasvasisaldusega kodujuustkaheksateist1,2188
Kooritud piim2.94.40,231
Naturaalne jogurt 1,5%3.24.20,247
Madala rasvasisaldusega keefir33.80,05kolmkümmend
Kohupiim 9%1429185
Brynzakaheksateist22260
Feta juustüksteist2,521243
Kreem2,83.610118
Keedetud krabid18,40,11,185
Keedetud tursk170,776
Tuunikala omas mahlas21196
Keedetud merluus16,82.286
Keedetud forell15,5389
Keedetud mulletüheksateist4.3115
Keedetud austrid14395
Krevetidkakskümmend1.895
Lest18,523105
Beluga23,84131
Zander21,31.397
Heeringas15,68.7140
Kuumalt suitsutatud roosa lõhe23,37.6161
Praetud ahven18,82.2158
Praetud karpkala18,44.411,6196
Suitsutatud tursk23,20,9111
Keedetud sardiinidkakskümmend10.8178
Punane kaaviar31,513,8261
Pollocki kalamari28,51.9131
Keedetud haugkaheksateist9,578
Merikapsas0,90,50,25
Valge kapsas24.325
Värsked tomatid1,13.80,223
Roheline pipar1.35.326
Keedetud spargelkapsas33.80,427
Soolatud seened3.61,21.729
Lehtsalat1,22.60,217
Redis1,23.60,1kakskümmend
Keedetud lillkapsas1.74.20,329
Hapukapsas1,62,40,117
Kurk0,61.80,1kakskümmend
Keedetud oad9.80,40,5127

Süsivesikutevaba dieet

Seda dieeti nimetatakse sageli valguks. Teda peetakse kõige mugavamaks neile, kes soovivad kaotada liigsed kilod. Sellise toidukorra peamine sõnum on kiire süsivesikute energiaallika tarbimise minimeerimine. Tavaliselt on toidus väga erinevaid toite. See koosneb valkudest, rasvadest ja süsivesikutest..

Nüüd on toidus teatav kallutatus süsivesikute suhtes. Need jagunevad omakorda lihtsateks ja keerukateks: lihtsaid süsivesikuid nimetatakse ka kiireteks ehk kergesti seeditavateks..

Tänu oma koostisele muutub see maosse jõudes kiiresti glükoosiks (suhkruks), mis põhjustab selle taseme tõusu veres, mille järel keha eritab insuliini, muutes glükoosi rasvaks. See ladestub maos ja külgedel, mis viib kehakaalu suurenemiseni ja seejärel rasvumiseni.

Süsivesikutevaba dieet on loodud selleks, et võimalikult palju piirata süsivesikute, eriti lihtsate, tarbimist, suurendades samal ajal valguproduktide tarbimist. Valgutoodetel on sama energiaväärtus kui süsivesikutel, kuid toidu seedimise ja selle energia saamise protsess võtab palju kauem aega.

Selle tagajärjel on keha sunnitud võtma oma eluks vajaliku energia rasvade kättesaadavamast allikast, mis viib lõppkokkuvõttes kehakaalu languseni.

Tõhusus

Kui võrrelda süsivesikutevaba dieeti tavapärasega, võite kohe märgata mitmeid eripäraseid omadusi. Tavalised põhinevad eeskätt toidukõlblike kalorite arvu piiramisel. Sealhulgas proteiini koguse vähendamisega dieedis.

Sellel on mitmeid negatiivseid tagajärgi:

  1. Inimesed on valguolendid. Ilma valguta immuunsus ei toimi, kasvavad uued keharakud. Kõigi hormoonide koostises on valke. Ilma valkude, vitamiinide, mineraalide, vee ja kõige muu selle elutähtsaks funktsioneerimiseks vajalikuga ei pääse keharakkudesse. Seetõttu võtab keha sel eesmärgil oma lihasmassist valku. Lihased sulavad, kuid rasv jääb oma kohale.
  2. Kehasse siseneva toidu kalorsuse järsk piiramine sisaldab kehas häiret. Keha satub majanduse seisundisse, hakkab oma eluks vähem energiat kulutama. Pärast dieedist lahkumist ei kiirusta keha oma tavapäraste kulude juurde naasmist. Suunab kõik liigsed kalorid organismi strateegilisse varudesse, rasva.

Dieet, kus suur kogus valku võimaldab vältida ülalnimetatud probleeme, valk seeditakse maos palju kauem, säilitades samas täiskõhutunde. Sa pole pikka aega näljane.

Valkude imendumiseks kulutatakse palju rohkem energiat. Valguproduktides praktiliselt puudub glükoos - keha peamine kütus. Kütuse saamiseks on keha sunnitud selle võtma, sulatades rasvad.

Rasvad kaovad suure kiirusega, kuid selleks peate täitma mitmeid tingimusi:

  1. Treeningu stress. Ilma selleta pole dieet nii tõhus..
  2. Veehaare. Arvutatuna 40 milliliitrit 1 kg kaalu kohta. Võtke keedetud vett, eelistatavalt veel vett.
  3. Toit peaks olema murdosa. 3-4 rohke toidukorra asemel tehke kogu päeva jooksul 6–7 väikest söögikorda. See on tingitud asjaolust, et keha ei suuda täielikult absorbeerida rohkem kui 29 grammi valku ühes annuses.
  4. Korraldage süsivesikutest varem saadud vitamiinide ja mineraalide täiendav tarbimine.

Eelised ja puudused

Sellise dieedi peamine eelis on kiire tulemus. Tulemust säilitatakse tavaliselt pikka aega. Tänu suurele tootevalikule saab toitu mitmekesistada, mis hõlbustab selle läbimist.

Sellistes dieetides on palju puudusi, need pole tasakaalus, mis pikaajalise kasutamise korral tekitab mitmesuguseid probleeme:

  1. Kiudainete puudus toidus võib põhjustada probleeme seedetraktis. See võib olla kõhukinnisus, kõhulahtisus, düsbioos ja teised.
  2. Dieedi pikaajaline kasutamine lööb neere, neerupuudulikkus võib alata.
  3. Vere kolesteroolitase võib tõusta.
  4. Kui te pole dieedile lisanud täiendavat vitamiinide ja mineraalide tarbimist, võib tekkida mitmeid muid probleeme: vitamiinipuudus, rabedad küüned, juuste väljalangemine, liigeseprobleemid, osteoporoos ja muud.

Selle vältimiseks peate pidevalt konsulteerima selle profiili meditsiinispetsialistidega.

Keelatud tooted

Need, kes otsustavad minna süsivesikutevabale dieedile, peaksid piirama toidu tarbimist, mis sisaldab suures koguses kiireid (lihtsaid) süsivesikuid ja rasvu.

Esiteks on need järgmised:

  • suhkur, mesi;
  • mitmesugused jahutooted;
  • puuviljad;
  • piim;
  • alkohol;
  • kaunviljad suurtes kogustes;
  • kartulid, keedetud mais, porgandid, peet;
  • seemned, pähklid suurtes kogustes;
  • kõrge rasvasisaldusega vorstid;
  • kalmaarid, kala rasvased sordid suurtes kogustes;

Ülaltoodud tabelist saate valida tooteid..

Näiteks pakume teile kuuekordse toitumise ligikaudse kava, söögikordade vahel ei tohiks kuluda rohkem kui 3 tundi:

  1. Hommikusöök:
    • 1. võimalus: omlett, mis on valmistatud 6 munavalgest, 3 spl täistera kaerahelbeid. Ärge küpsetage kaerahelbeid, valage keeva veega 5 - 10 minutit. Joo teed või kohvi ilma suhkru ja muude magusaineteta.
    • Variant 2: pajaroog kodujuustuga, 150–200 grammi, rohelise või taimeteega ilma magusaineteta.
  2. Lõunasöök:
    • 1. võimalus: keedetud kana- või kalkunifilee 150–180 grammi. 3 spl. tatar või pärl oder puder.
    • 2. võimalus: kodujuustu omlett - 180 - 200 grammi.
  3. Õhtusöök:
    • 1. võimalus: supp tärklistevabade köögiviljadega, + 100 grammi liha.
    • 2. võimalus: julienne kanaga või kalkuniliha seentega - 200 grammi.
  4. Suupiste:
    • 1. võimalus: 200 grammi kodujuustu köögiviljasalatiga. Salatikastmega sojakaste või madala rasvasisaldusega hapukoor.
    • 2. võimalus: 200 grammi hautatud kala madala rasvasisaldusega sorte köögiviljasalatiga.
  5. Õhtusöök:
    • 1. võimalus: aurukotid - 200 grammi. Kaunista rohelised oad või läätsed.
    • Variant 2: valgu salat kana rinna ja kalmaariga - 200 grammi. Roheline või taimetee.
  6. Õhtune suupiste: hiljemalt kaks tundi enne magamaminekut. Klaas looduslikku lisanditeta jogurtit või keefirit.

Vastunäidustused

Enne kaalukaotuse alustamist selle tehnika abil pidage nõu meditsiinitöötajaga..

See meetod on vastunäidustatud mitmel põhjusel:

  1. Neeru- või maksahaigus.
  2. Südame arütmia.
  3. Rasedus või imetamine.
  4. Artroos või muud liigeseprobleemid.
  5. Probleemid seedetraktis, koliit, pankreatiit, düsbioos, kõhukinnisus ja teised.
  6. Vanemas eas on verehüüvete tekke oht.

Ülevaated

Tatjana: “Oma elu jooksul proovisin paljusid erinevaid dieete. Nägin erinevaid dieedi tablette. Ma ei saanud käegakatsutavaid tulemusi, rikkusin lihtsalt ainevahetust. Proovige süsivesikutevaba dieeti, mida soovitas tuttav toitumisspetsialist. Esimene nädal seisis kaal peaaegu paigal.

Umbes teisest nädalast hakkasin kaalust alla võtma keskmiselt 500 - 600 grammi päevas. Esimese jooksu jaoks kulus 5,5 kg. 3 kuu kaal seisis ühes kohas. Siis tegi ta 2 nädala jooksul uue jooksu, langes 8,5 kg. Nüüd kaalun 69 "asemel 55 kg.

Marina: “Dieedi 2. nädal on möödunud. Esimese langes 3 kg. Ma tahan visata nii palju teisi. Toodetes pole suurt valikut. See on keedetud kana ja kala, madala rasvasisaldusega kodujuust ja salatid ”.

Olga: “Ma armastasin seda dieeti. Mul ei ole nõrkustunnet ega näljatunnet, mida teiste dieetide ajal kogesin. Saan tõhusalt töötada ja sportida. Keskmiselt võtan kaalust alla 2 nädalat kuni 5 kg. Kasutan suveks toitumiseks dieeti ".

Ira: „Mul on raske seda dieeti järgida, ehkki teen seda regulaarselt. Ma ei tunne nälga, nagu oli madala kalorsusega dieetide puhul. Lihtsalt see, et mulle lihatoit eriti ei meeldi. Kogu aeg tõmmatakse maiustustele. Ma tahan puuvilju ja muid maiustusi. Kuni 7 kg võtab keskmiselt 2 nädalat. Kui samal ajal rohkem treenida, siis võib-olla rohkem puhkust ”.

Süsivesikutevaba dieet: tõhus rasvapõletus kodus

Lugupeetud lugejad, see artikkel on ülevaade veel ühest kaalukaotusprogrammist - süsivesikutevabast dieedist. Nime järgi on selge, et dieet hõlmab süsivesikute väljajätmist. Proovime välja mõelda, kuidas programm töötab, mida saate sellega süüa ja mida mitte. Ja mis kõige tähtsam, kas lisaks kaalukaotusele on ka mingit kasu? Kõike seda räägivad eksperdid, kelle arvamus peaks olema kõrgem kui reklaam, mis kutsub üles dieediga kaalust alla võtma.

Programmi arendajad räägivad tõhusast rasvapõletusest süsivesikute tagasilükkamise kaudu. Nad väidavad, et seda saab kohandada igale inimesele, sõltumata vanusest, soost ja tervislikust seisundist. Kuid vaatame, kas see tõesti nii on. Alustuseks uurime teoreetilist osa.

Mis on süsivesikutevaba dieet kaalulangus

Seda dieeti peetakse üheks kõige tõhusamaks ja kasulikumaks. Algselt töötati see välja professionaalsetel sportlastel, kes osalevad võistlustel. Kuid tulemusi hinnates hakkasid nad seda pakkuma tavalistele inimestele kaalu kaotamise vahendina. Programmi eesmärk on vabastada inimene keharasvast ja anda lihastele kergendust. Süsivesikute sisaldav toit ei lähe täielikult ära, kuid selle päevane sisaldus väheneb 40 grammini. See valik sobib suhteliselt kahjutuks kaalukaotuseks. Spordimaailma spetsialistid kasutavad karmi versiooni, kus süsivesikute norm ei ületa 20 grammi. Kas selliseid teste on vaja??

Selles küsimuses jagunevad arstid kaheks leeriks. Mõned väidavad, et kui vähendate toiduga tarnitavate süsivesikute kogust, ei saa vältida seedetrakti aktiivsuse ja täpsemalt kõhukinnisuse probleeme. Teised usuvad, et organismile ei saa kahju teha, isegi kui loobute täielikult süsivesikutest toitudest. Nende arvates tuleks tualettruumide arvu vähendada vastavalt sissetuleva toidu vähenemisele.

Süsivesikutevaba dieedi peamine toit: liha, piimatooted ja munad. Väikestes kogustes on lubatud teravilja ja köögivilja tarbimine. Tarbitud toodete koguseid ei mõõdeta. Näib, et võite süüa nii palju kui soovite, kuid see ei tähenda, et saaksite toetuda rasvastele, praetud ja lihtsalt ebatervislikele toitudele.

Liha valimisel on soovitatav eelistada tailihasorte, mille hulka kuuluvad kalkun, küülik, kana, veiseliha, vasikaliha.

Eelised ja puudused

Eelised:

  • Süsivesikute vähesuse tõttu hakkab keha rasvavarudest energiat ammutama;
  • Suur valik roogasid, mida saab valmistada liha abil.

Puudused:

  • Tulemuse saamiseks on vaja pikka aega järgida dieeti (3-4 nädalat);
  • Kiudainete puudusest tulenev kõhukinnisuse oht;
  • Unisus, apaatia, pearinglus;
  • Glükoosi puudumine viib depressioonini;
  • Suur toidust saadav valgu tarbimine põhjustab neerude ja maksa stressi.

Vastunäidustused ja kõrvaltoimed

Mis tahes dieediprogrammiga kaasnevad mitmed vastunäidustused. Süsivesikutevaba dieet pole erand.

Vastunäidustuste loetelu:

  • Suhkurtõbi, kuna süsivesikutevaba tehnika dieedi alus on valgurikas toit.
  • Seedetrakti rikkumine.
  • Raseduse ja rinnaga toitmise periood. See on iseenesestmõistetav küsimus, sest sellised toitumispiirangud pole kasvava puru jaoks vajalikud.
  • Neerupuudulikkus.

Kõrvaltoimete põhjuse mõistmiseks tasub mõista, kuidas tehnika töötab ja mis juhtub, kui seda kehas rakendatakse.

Süsivesikud - keha rakkude ja kudede energialadu. Nende puudus sunnib rasvu energiana kasutama. Esmapilgul osutub kõik hästi - kaal on vähenenud. Kuid tegelikult pole kõik nii lihtne.

Süsivesikute lagundamine on lihtne protsess vee ja süsihappegaasi moodustumisega. Rasvade lõhestamise protsessiga kaasneb vahesaaduste - ketoonkehade moodustumine. Need on kahjulikud ained, mis mürgitavad keha. Ketoonide sisalduse suurenemist veres nimetatakse ketoosiks, millel on peamiselt kompenseeriv ja kohanduv iseloom. Dieedi jätkudes muutub kompenseeriv reaktsioon patoloogiliseks. Arenevad kohanemishaigused.

Ketoonid tekitavad happelise reaktsiooni, häirides keha sisekeskkonna happe-aluse tasakaalu. Siis on ketoatsidoosi areng. Sel juhul rikutakse elutähtsaid funktsioone, mis mõnikord põhjustab pöördumatuid tagajärgi. Mõnikord võib see lõppeda koomaga.

Kõrvaltoimete hulgas märgitakse peamiselt kõhukinnisust. Põhjus on see, et lihatoit läbib soolestikku halvemini, jäädes sinna sisse. Olemasolev vedelik imendub soole seinte kaudu ja väljaheide muutub tahkeks. Kuid see on kaugel piirist! Valgutoidu pikk viibimine soolestikus aitab kaasa lagunemisprotsesside algusele toksiinide ja valkude ainevahetuse produktide moodustumisega. Seetõttu on järgmine sihtmärk neerud! Paljud inimesed näevad süsivesikutevaba dieeti läbimurdena toitumises, kuid on teaduslikult tõestatud, et see võib põhjustada neerukivide haigusi..

Südame-veresoonkonna haigused, ateroskleroos ja diabeet on haigused, mis arenevad kolesterooli taseme tõusu tõttu. See toob kaasa dieedi suurenenud rasvasisalduse..

Süsivesikutevabad dieedid vähendavad märkimisväärselt immuunsussüsteemi aktiivsust. Lõppude lõpuks on rasvade jagamise protsess üsna töömahukas. Valgud lagunevad palju lihtsamalt. Keha hakkab trügima ja ammutab energiat madala molekulmassiga valkudest, millest mõned on albumiin - verevalgud, mis reguleerivad immuunvastust.

Koostage süsivesikutevaba dieet

Järgides süsivesikutevaba dieeti, peate järgima järgmisi soovitusi:

  • Programm hõlmab kaloritarbimise vähendamist 20% võrra. Kui jätta süsivesikute toidud toidust välja, pole see üldse seda väärt. Kuid seda tuleb vähendada 30–40 grammini päevas.
  • Toit peaks olema murdosa (5-6 korda päevas).
  • Suurenenud proteiinisisaldusega toidu tarbimine on neeruproov. Seetõttu on oluline järgida rikkalikku joomisrežiimi.
  • Ilma dietoloogi järelevalveta pole soovitatav programmi järgida kauem kui nädal. Isegi kui te pole märganud heaolu halvenemist - on vaja teha paus!

Dieedi etapid

"Süsivesikutevaba" jaguneb tavapäraselt neljaks põhietapiks:

  • 1.: dieet ise. Kestus 7 kuni 14 päeva. Seda iseloomustab kaalulangus. On kahte tüüpi: madala süsivesikute sisaldusega - kuni 125 grammi päevas, süsivesikutevabad, kui süsivesikute kogus ei ületa 20 grammi.
  • 2.: tulemuse fikseerimine. Pärast dieeti taastumisperioodi iseloomustab süsivesikute toodete järkjärguline lisamine - kuni 5 grammi päevas. Kestus sõltub keha omadustest..
  • 3.: salvesta. Dieet muutub mitmekesisemaks.
  • 4.: väljumine. Allpool käsitleme tehnikast väljumise reegleid eraldi.

Mida süüa süsivesikutevabal dieedil

Tarbimiseks lubatud toodete loetelu on üsna rikkalik:

  • tailiha;
  • madala rasvasisaldusega kala ja mereannid;
  • piimatooted;
  • kana, vutimunad;
  • seened;
  • puuviljad: sidrun, jõhvikad;
  • joogid; kohv, tee, jõhvikamahl.

Mugavat igapäevast menüüd on pakutavatest toodetest lihtne valmistada..

Keelatud toodete loetelu

Kuid millest peate loobuma:

  • köögiviljad: kartul, peet, porgand. 100 grammi neid köögivilju sisaldab pool süsivesikute päevasest tarbimisest;
  • konservid, pooltooted, kuna need sisaldavad paljusid lisandeid, sealhulgas süsivesikuid sisaldavad lisandid;
  • vorst;
  • jahutooted;
  • tangud, kaunviljad;
  • magus.

Kõik puuviljad, välja arvatud sidrun, on keelatud. Alkoholi tarbimine on ohtlik. Jah, kõigis pole süsivesikuid, kuid kogu alkohol äratab isu ja paneb keha täiendava stressi alla. Eriti rünnaku all on neerud ja maks, mis töötavad juba hädaolukorras, töödeldes ebatavaliselt suurt proteiinisisaldust.

Mitmesugused süsivesikutevabad dieedid

Süsivesikutevabu meetodeid on mitut tüüpi..

Pidev

Programmi ratsioon sisaldab peaaegu null kogust süsivesikuid. Tavaliselt ei saa keha päevas rohkem kui 20 grammi süsivesikuid. Sellised piirangud on ohtlikud pärssimise, tähelepanu kõrvalejuhtimise ja ajufunktsiooni kahjustuse tekkeks.

Jõudu

Võimsusversioon on mõeldud neile, kes tegelevad spordiga üsna aktiivselt. Enne iga treeningut soovitatakse madala süsivesikute sisaldusega toite. Oluline reegel on võtta füüsiliseks tegevuseks tõesti aega. Lõppude lõpuks, kui energiatarbimine ei ületa selle tarbimist, ei saa kaalulangus oodata.

Ümmargune

Tehnika põhiolemus on valkude ja rasvade söömine nädala esimesel kuuel päeval. Seitsmes päev on täiesti süsivesikutevaene. Peate oma keha maksimaalselt süsivesikute toiduga laadima, et järgmisel nädalal oleks jõudu kõigi treeningute jaoks.

Kreml

Nõuete täitmiseks on kaks võimalust: 8 ja 45 päeva. Esimesel juhul lubavad dieedi järgijad 5-6 kilogrammi kaotust, teisel - 15 kuni 20 kilogrammi. Kaotatud kilogrammi kogus varieerub sõltuvalt inimese füsioloogilistest omadustest. Kremli dieedi menüü põhineb toodetel, milles süsivesikute sisaldus on märgitud punktidega. Spetsiaalsed tabelid aitavad moodustada dieeti, mis ei ületa päeva normi.

Keto dieet

Süsivesikute sisalduse vähendamine toob kaasa asjaolu, et soolte peamine stimulant on vesi. Selle ülesandeks on kahjulike ainete aktiivne eemaldamine kehast. Samal ajal on vesi rakkude uuenemise peamine element..

9 nädalat

Sellisel juhul on võimatu täielikult loobuda süsivesikutest, kuna kursus on mõeldud üsna pikaks perioodiks. Selle aja jooksul on oodata umbes 15 kg kaotust. Lisaks kehakaalu langetamisele saab keha sügava puhastuse toksiinidest ja toksiinidest..

Programm näeb ette soola dieedist väljajätmise. Kuid kui see ei õnnestu, peate proovima selle rakendust nii palju kui võimalik vähendada..

Osa hommiku-, lõuna- ja õhtusöögist ei tohiks ületada 250 grammi ja pärastlõunane suupiste - 150 grammi. On vaja jälgida õiget joomise režiimi: jooma vähemalt 1,5 liitrit vedelikku päevas. Enne sööki joovad nad 20 minutiga klaasi puhast vett. Pärast söömist võite juua alles neljakümne minuti pärast.

Raseduse ajal

Väikese inimese ootamise periood nõuab tulevase ema õiget toitumist. Kui raseda ülekaal on nii tõsine probleem, peaksite arsti järelevalve all järgima kõrge valgusisaldusega, kuid madala süsivesikusisaldusega dieeti.

Seda tehnikat ei soovitata kasutada pärast 30 rasedusnädalat, kuna veelgi suureneb maksa ja neerude koormus.

Kuivatamine

Kuivatamise peamine eesmärk on nahaaluse rasva ja liigse vedeliku eemaldamine. Dieedi loomisel on rõhk kõrge valgusisaldusega toitudel: liha, kala. Kõrge rasvasisaldus soodustab ketoosi, seetõttu on oluline juua piisavalt vett..

Süsivesikutevaba dieedimenüü nädalaks

Igapäevase dieedi koostamise põhiprintsiip on süüa palju liha. Loomulikult mõistuse piires. Kana munad, eriti oravad, sobivad menüüsse hästi. Piimatooted sobivad suurepäraselt suupisteteks..

Proovisime 7 päeva jooksul koostada ligikaudse menüü, millest võib saada teie jaoks väike petuleht..

Esmaspäev

Hommikusöök:

  • rasvavaba keefir;
  • 150 grammi pruuni riisi putru;
  • taimetee.

Suupiste:

  • peedisalat;
  • kreeka pähklid.

Õhtusöök:

  • 150 grammi keedetud linnufileed;
  • 200 grammi köögiviljasalatit.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • 150 grammi madala rasvasisaldusega kala;
  • 150 grammi madala rasvasisaldusega kodujuustu;
  • üks roheline õun.

Teisipäev

Hommikusöök:

  • rasvavaba jogurt kliidega;
  • pähklid.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • köögiviljade kerge supp;
  • 200 grammi keedetud vasikalihafileed.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • 150 grammi madala rasvasisaldusega kala;
  • 150 grammi madala rasvasisaldusega kodujuustu;
  • üks roheline õun.

Kolmapäev

Hommikusöök:

  • 100 grammi kaerahelbeid;
  • õun;
  • lisanditeta kohv.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • köögiviljade kerge supp;
  • 200 grammi keedetud kalkunifileed;
  • klaas jogurtit.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • 150 grammi sealiha;
  • kurgi tomat.

Neljapäev

Hommikusöök:

Suupiste:

  • üks õun;
  • madala rasvasisaldusega jogurt.

Õhtusöök:

  • 150 grammi kala;
  • 200 grammi köögiviljahautis;
  • porgandimahl.

Suupiste:

  • 150 grammi madala rasvasisaldusega kodujuustu.

Õhtusöök:

  • 150 grammi keedetud vasikaliha;
  • 150 grammi köögiviljasalatit.

Reede

Hommikusöök:

  • rasvavaba keefir kliidega;
  • pähklid.

Suupiste:

Õhtusöök:

Suupiste:

Õhtusöök:

  • 150 grammi keedetud kala;
  • 100 grammi madala rasvasisaldusega kodujuustu;
  • madala rasvasisaldusega jogurt.

Laupäev

Hommikusöök:

Suupiste:

Õhtusöök:

  • seenesupp;
  • 200 grammi keedetud seafileed.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • 150 grammi mereande;
  • 70 grammi madala rasvasisaldusega kõva juustu;
  • klaas rasvavaba keefiri.

Pühapäeval

Hommikusöök:

  • omlett kalaga;
  • täisteraleib;
  • taimetee.

Suupiste:

Õhtusöök:

  • keedetud pruun riis;
  • 200 grammi keedetud vasikalihafileed.

Suupiste:

  • 100 grammi madala rasvasisaldusega kodujuustu.

Õhtusöök:

  • 150 grammi keedetud kana;
  • 150 grammi nisu.

Süsivesikute dieedi retseptid

Menüü koosneb vastuvõetavate toodete loendist. Allpool on toodud lihtsad retseptid sobivaks söögikorraks..

Lihapall kanasupp

  • Loputage kana liha põhjalikult;
  • pane kokkama;
  • kurna puljong;
  • lisage kuubikuteks lõigatud suvikõrvits ja rooskapsas;
  • valmistage hakkliha ette;
  • moodustada väikesed pallid;
  • viska need puljongisse;
  • küpseta 15 minutit.

Küpsetatud makrell

  • loputage kala liha;
  • sool ja pipar;
  • sulatage veidi võid;
  • lisage sellele pressitud küüslauk;
  • maitse järgi pange rümba sees till ja sidrun;
  • valage kala peale küüslaugu-õli segu;
  • küpseta 200 kraadi juures 20 minutit.

Pitsa ilma tainata

  • lõigake suvikõrvits ringidesse;
  • pane küpsetusplaadile;
  • vala majoneesiga, ketšupiga;
  • teine ​​kiht: tomatid, kurgid, oliivid, kana;
  • puista riivitud juustuga;
  • pane 15 minutiks ahju 200 kraadi juurde.

Mereandide salat

  • kooritud ketendatud kalmaarid, lõigatud õhukesteks viiludeks;
  • küpseta viis minutit;
  • lisage kooritud krevetid kalmaari kaussi;
  • lisage rohelised, küüslauk, keedetud munad;
  • maitsesta sidrunimahla ja sojakastmega.

Süsivesikutevaba köögiviljasalat

Saate seda valmistada tomatitest, värsketest kurkidest, paprikast ja kapsast. Kaste - oliiviõli.

Mitmekordne keedetud kanafilee

  • kanafilee;
  • 100 grammi kümme protsenti hapukoort;
  • pirn;
  • kaks tomatit;
  • vürts;
  • kõva juust.

Loputage kana liha hoolikalt. Tehke karbonaadid, riivige need vürtsidega. Võtke aeglane pliit, valage selle põhja veidi vett, pange liha. Top hapukoortäidisega, sibulad, tomatid. Hauta pool tundi. Paar minutit enne valmis juustu puista.

Kuidas saada välja süsivesikutevabast dieedist?

Liigse kehakaalu tagastamise vältimiseks peate saama kontrollida oma söömiskäitumist. Seal ei tohiks olla vähem ranget kui dieedi ajal.

Peaasi, et pärast piiranguid ei puhkaks. Ärge kiirustage oma lemmikkookide, friikartulite ja muude toodetega, mis selgelt põhjustavad kaalutõusu.

Piirangud peavad olema kohustuslikud. Proovige õppida, kuidas uurida taldriku sisu, mitte ainult dieedi ajal või sellest väljumisel. See peaks olema teie eluaegne harjumus.

Dieedilt tavapärasele üleminek peaks toimuma järk-järgult. Lisaks kaotatud kilogrammide tagastamisele saate kaloraažiga toidu kallale kehale tugeva löögi anda.

Püüdke säilitada füüsilist aktiivsust. Lõppude lõpuks suureneb dieedi kalorisisaldus järk-järgult, suurenevad ülekaalu saamise võimalused. Oluline punkt on positiivne psühho-emotsionaalne taust. Halb tuju paneb inimese sööma mittevajalikku šokolaadi või kooki. Positiivne suhtumine aitab luua õige motivatsiooni, tegeleda kehalise tegevusega ja säilitada tulemust..

Süsivesikutevaba dieet, ülevaated ja tulemused

Süsivesikutevaba kaalukaotusprogramm on profisportlaste seas kõige populaarsem. Kuid Internetis leiduvate arvustuste ja fotode põhjal otsustades kasutavad seda tehnikat ka tavalised inimesed. Nende arvamus on kahemõtteline: mõned kaotasid kaalu alates teisest nädalast, teised väitsid, et dieedi järgimine on uskumatult keeruline, pidevad katkestused on vältimatud.

Eksperdi arvamus

Süsivesikute väärtus keha jaoks on üsna kõrge. Nende järsk langus võib muutuda kahjulike tagajärgede põhjustajaks. Kui dieedi vajadus on endiselt olemas, siis vali see või mitte - see on arsti otsustada. Eeltingimus on konsulteerimine toitumisspetsialistidega.

Kuidas töötab süsivesikute dieet: funktsioonid, nädala menüü

Nimi räägib iseenesest: süsivesikute dieet on spetsiaalne toitumiskava, mis näeb ette süsivesikute tasakaalustatud tarbimise. Paljud võivad arvata, et dieedi ajal võite ohutult süüa piiramatul arvul magusaid kukleid, šokolaate ja muid maiustusi, pestes selle kõik maha magusa soodaga. See ei ole tõsi. Dieet näeb ette paljude süsivesikute tagasilükkamise. Millised? Mõelge edasi.

Süsivesikute dieet: sobib?

Mõlemal pool ookeani üha populaarsemaks muutuv kaalukaotuse trendikas dieet on süsivesikute sisaldav dieet. See võimaldab teil vabaneda mitmest ebavajalikust kilogrammist ja võimaldab kaalust alla võtta märkimisväärselt - 10, 15 ja isegi 20 kilogrammi. Niisiis, see on ideaalne lahendus kõigile kehakaalu langetamiseks.

Kaalu vähenemine toimub nii metaboolsete protsesside normaliseerimise ja kiirenemise kui ka keha küllastumise tõttu piisava koguse vajaliku energiaga. Veelgi enam, just süsivesikud annavad tõuke hormooni nimega serotoniin tootmisele, mis lihtsustab stressiolukordade talumist, parandab meeleolu ja võimaldab vältida depressiooni.

Süsivesikute dieet on parim võimalus taimetoitlastele, aga ka inimestele, kes ei saa istuda valgu dieedil ja süüa loomset päritolu toite.

Dieedi olemus

Üldtuntud fakt: süsivesikud on inimese keha peamine energiaallikas. Need on jagatud kahte põhitüüpi:

  • kiire (imendub väga kiiresti, satub inimese seedetrakti);
  • aeglane (nõuab assimileerimiseks rohkem aega).

Esimest tüüpi süsivesikutest peetakse vähe kasu või isegi kahjulikeks, sest just need muutuvad väga kiiresti, muutuvad rasvaks, aidates kaasa liigse kehakaalu kiirele juurdekasvule. Kiired süsivesikud on ka liigse insuliini tootmise stimuleerija, mis suurendab söögiisu - inimene kogeb tugevat näljatunnet ja sööb palju rohkem kui keha vajab.

Aeglaste süsivesikute söömise ajal toimub insuliini tootmine aeglaselt, järk-järgult. Tänu sellele inimesele ei jäta täiskõhutunne pikka aega. Ma ei taha mitu tundi järjest süüa. Aeglaste süsivesikute söömine ei provotseeri liigsete kilode ilmnemist ja kiiret kaalutõusu.

Süsivesikute dieedi alus on nimelt aeglased süsivesikud. Kuid portsjonite kogusele ja tarbitud kalorite arvule on mõned piirangud. Kõik see võimaldab teil saavutada häid tulemusi ja muudab dieedi väga tõhusaks..

Põhireeglid ja dieedi omadused

Dieedi kestus on 14 päeva - kaks nädalat. Esimese 7 päeva jooksul on kiire keharasva kadu. Järgmised seitse päeva annavad võimaluse kindlustada esimese nädala saavutused.

Dieedi 2. nädalal toimub ka kaalulangus, kuid kilogrammid ei lahku nii kiiresti kui 1. nädalal.

Lihtsad, kuid olulised toitumisreeglid:

  • murdosa ja sageli - just see peaks olema süsivesikute dieedile “istunud” inimeste toitumissüsteem (igapäevane dieet peaks sisaldama vähemalt 5-6 söögikorda 24 tunni jooksul);
  • hiline suupiste ja õhtusöök on keelatud - viimane söögikord peaks toimuma hiljemalt seitse õhtul;
  • keskmine portsjonisuurus esimesel kaalukaotusnädalal on 100 g, teisel - 150 g;
  • ühe söögikorra ajal lubatud jookide maht - kuni 150 ml;
  • menüü peaks koosnema roogadest, mis on valmistatud niinimetatud kasulikul viisil - aurutatud, hautatud, ahjus küpsetades või küpsetades;
  • pärast kahenädalase dieedi lõpetamist on soovitatav loobuda maiustustest, rohke rasvasisaldusega roogadest, panna põhirõhk madala kalorsusega toitudele;
  • tooteid, mida dieedi ajal ei tarbitud, on oluline dieeti sisse viia järk-järgult, väheses koguses.

Dieedi põhireeglite järgimine pärast selle täitmist ja "kahjulike" toitude ja roogade tagasilükkamine võimaldab mitte eelmisesse kaalu naasta ja pikka aega saavutusi kinnistada.

Peamised tooted: mida saab ja mida mitte

Dieedi esimesel nädalal peaks igapäevane dieet koosnema:

  • vees keedetud teravili (võib kasutada muid teravilju peale manna);
  • madala rasvasisaldusega piim ja piimatooted (keefir, hapukoor, hapukapsas, kodujuust jne);
  • madala tärklisesisaldusega köögiviljad (porgandid, spinat, spargelkapsas, kapsas);

Kartulist ja muudest kõrge tärklisesisaldusega köögiviljadest soovitatakse täielikult loobuda..

  • puuviljad - õunad, banaanid, tsitrusviljad jne;
  • joogid - tee, kohv, mineraalvesi, kodused kompotid.

Kõiki dieedi ajal salateid saab maitsestada eranditult taimse (oliivi) õli või madala rasvasisaldusega omatehtud jogurtiga.

Dieedi esimene nädal on selja taga? Dieedile saate järk-järgult sisse viia tailiha ja kala, täisteraleiba.

Millistest toodetest tuleb täielikult loobuda

Süsivesikute dieediga tabute kategoorias kuuluvad:

  • igasugused maiustused;
  • magus sooda;
  • suitsutatud liha ja vürtsikad toidud;
  • sool ja suhkur;
  • alkohoolsed joogid.

Ligikaudne menüü dieedi 1. nädalaks

Esmaspäev

Hommikueine. Kaerahelbepuder värskete puuviljadega (õun, banaan), tass teed (lemmik kääritatud piimatoode).

Õhtusöök. Seentega hautatud oad (porgand, paprika ja värsked tomatid), kodujuustu salat õunaga (kaste taimeõlis).

Õhtusöök. Klaas keefirit.

Teisipäev

Hommikueine. Madala rasvasisaldusega kodujuust kuivatatud puuviljadega, tee.

Õhtusöök. Köögiviljasupp tomatitega, spinati salat, kompott.

Õhtusöök. Roheline salat taimeõliga, piimakokteil puuviljadega.

Kolmapäev

Hommikueine. Rösti võiga, tee.

Õhtusöök. Hautatud kapsas seentega, värske köögiviljasalat taimeõliga.

Õhtusöök. Paar nelki greibi, pool õuna.

Neljapäev

Hommikueine. Juustu röstsai, üks muna.

Õhtusöök. Läätsesupp, värske Coleslaw.

Õhtusöök. Pasta riivitud juustuga, keefir.

Reede

Hommikueine. Piima riisipuder, röstsaiad.

Õhtusöök. Köögiviljasalat hapukoorega, värske puuviljamahl.

Õhtusöök. Kodujuustu ja maasika salat, kuivatatud puuviljakompott.

Laupäev

Hommikueine. Läätsepuder, röstsai juustuga, õun.

Õhtusöök. Köögiviljahautis, keefir.

Õhtusöök. Puuviljasalat (3 lemmikvilja), jogurt.

Pühapäeval

Hommikueine. Jogurt puuviljadega, omlett.

Õhtusöök. Köögiviljasupp, Coleslaw, mahl.

Dieedi teise nädala algus on aeg oma dieedi laiendamiseks ja toitvamate ning kõrge kalorsusega liha- ja kalaroogade lisamiseks..

Menüü näidis ühele 2. kaalunädala päevale:

  • Hommikueine - nisupuder keefiriga.
  • Lõunasöök - viil keedetud veiseliha, coleslaw, viil rukkileiba.
  • Suupiste - kodujuustu pajaroog hapukoorega.
  • Õhtusöök - keedetud riis lõhe, baklažaani ja grillitud paprikaga, tee.

Dieedi tõhususe suurendamiseks võite muuta laupäeva mahalaadimispäevaks ja toidust täielikult keelduda - veeta see päev gaasivaba mineraalveega (umbes 1,5–2 liitrit).

10 päevaga vähem kui 5 kg - valgu-süsivesikute dieet E. Malysheva (video)

E. Malysheva ja tema kogenud ekspertide valgu-süsivesikute dieet. Praktilised nõuanded ja soovitused kehakaalu langetamiseks.

Süsivesikute dieet kui viis kaalus juurde

Mitte alati ja kõik dieedid on mõeldud liigsete kilodega toimetulemiseks. Mõnikord kasutatakse neid puuduse korral kiireks kaalutõusuks..

Puuduvate kilogrammide "saamiseks" võite kasutada dieeti süsivesikute vaheldumisega. Sellel ei ole liiga rangeid piiranguid, kuid hormonaalsete häirete või seedetrakti haiguste all kannatavaid inimesi tuleks ravida ettevaatusega.

Sellise dieedi õigem nimi on valk-süsivesikud. Selle peamine omadus on valkude, rasvade ja süsivesikute kasutamine teatud vahekorras - 30:15:55.

Ülalmainitud dieediga puuduvate kilogrammide saamiseks on oluline järgida mõnda reeglit:

  • Päevane dieet peaks koosnema vähemalt kuuest toidukorrast (pidage kinni osade toitumise reeglitest).
  • Joo dieedis palju vett..
  • Süsivesikuid tuleks tarbida vahemikus 8.00–12.00. Pärastlõunal tuleks eelistada valgutoite..

Kaalutõusu soodustava süsivesikute dieedi aeg on 3 kuni 4 nädalat. Kogu selle aja jooksul on oluline kinni pidada kavandatud ajakavast..

Mõlemal juhul saab eesmärkide saavutamiseks välja töötada oma ajakava ja oma rotatsioonisüsteemi..

Kõige tavalisem dieedivalik:

  • 1-päevane dieet - valgud ja süsivesikud suhtega 50 kuni 50;
  • 2, 3 päeva dieet - valk;
  • 4. päev - süsivesikud;
  • vahelduv ajakava, alates esimesest päevast kuni dieedi lõpuni.

Süsivesikud ja rasedus

95% juhtudest on rasedus peamine vastunäidustus dieetide ja toitumispiirangute osas. Kuid mitte süsivesikute dieedi puhul. Arvukad uuringud on kinnitanud, et viimane sobib tasakaalustatud toitumise tõttu ideaalselt emaüsas kasvavatele emadele ja nende imikutele..

Günekoloogid soovitavad naistel, kellel on võimalus kohandada oma dieeti vastavalt dieedi põhireeglitele ja järgida järgmist toidutarbimist:

Hommikueineks - igasugused teraviljad, ideaaljuhul piim (tatar, riis, kaerahelbed), keedetud munad, kõva juust, kodujuust, leib, hapupiimatooted.

Suupistete jaoks sobivad kõik mõõdukalt lemmikviljad (välja arvatud eksootilised, mis võivad põhjustada allergiat).

Lõunaks - kapsas või muud hautatud köögiviljad lihapuljongil, köögiviljasalatid taimeõliga, värskelt pressitud mahlad.

Suupiste - värsked marjad (mustikad, sõstrad, kirsid jne).

Õhtusöögiks - madala rasvasisaldusega liikide keedetud kala, salatid puu- või köögiviljadest, kuivatatud puuviljakompotid või marjaželee.

Seda tüüpi dieet on tõeline leid ka depressiooniga inimestele. See parandab psühho-emotsionaalset seisundit.

Dieet sportlastele

Süsivesikute dieeti peetakse ideaalseks lahenduseks spordiga tegelevatele inimestele. Suures koguses süsivesikute sisaldusega toidu olemasolu dieedis võimaldab säilitada lihaskoe rasvakihi aktiivse põlemisega, mis "sulab" sõna otseses mõttes meie silme ees. Parima efekti saavutab kehalise aktiivsuse ja toitumispiirangute kombinatsioon.

Mõned toitumisspetsialistid väidavad, et kui regulaarselt treenides ei toetata süsivesikute dieeti, on selle mõju ainult lühiajaline ja lühiajaline või puudub see täielikult..

Sportlastel soovitatakse proovida ka sportlikku dieeti..

Lihase suurenemise toitumisreeglid (video)

Õige toitumine lihasmassi saamiseks. Õppevideo neile, kes soovivad paremaks saada ja lihaseid ehitada.

Süsivesikute dieedi eelised

Ainult neljateistkümne päeva jooksul dieedil on võimalik kaotada keskmiselt kuus kuni kaheksa kilogrammi. Enamik inimesi on teatanud üldise heaolu paranemisest. Täieliku ja tasakaalustatud toitumise tõttu jõudlus ei vähene, inimene tunneb end rõõmsameelsena ja mugavalt, tema välimus ei halvene. Toitumisspetsialistid kinnitavad ühehäälselt, et süsivesikute sisaldusega dieet on inimkeha üks ohutumaid ja positiivselt mõjutavaid..

Sellise dieedi muude eeliste hulgas võib eristada järgmist:

  • söödud kaloreid pole vaja pidevalt arvestada;
  • normaliseerib ainevahetust ja aitab kaasa selle kiirendamisele;
  • pole arvukalt "tabusid";
  • ei põhjusta keha "kuivamist" (lihaste kuivamine ja lihasmassi vähenemine);
  • mõjutab soodsalt meeleolu (süsivesikute söömine aitab kaasa rõõmuhormooni tootmisele);
  • ei mõjuta vaimset aktiivsust (piisava glükoosikoguse tõttu toidus);
  • dieedi ajal on inimesel piisavalt jõudu mitte ainult igapäevaseks tegevuseks, vaid ka regulaarseks treenimiseks.

Kellele on vastunäidustatud süsivesikute dieet

Inimesed, kes põevad suhkruhaigust, seedetrakti haigusi, tõsiseid neeruvaevusi ja muid kroonilisi haigusi, peaksid loobuma kehakaalu langetamiseks vajalikust dieedist, sealhulgas süsivesikutest.

Toitumisspetsialistid juhivad tähelepanu asjaolule, et hoolimata eelistest, ei tohiks te pidevalt süsivesikute dieedil “istuda”. Ideaalis kasutage seda mitte rohkem kui kaks korda aastas.

Süsivesikute dieedi ajal pole dieedis ilmselgelt piisavalt rasva. Pikemas perspektiivis võivad sellel asjaolul olla negatiivsed tagajärjed. Lisaks kohaneb inimkeha kiiresti uute oludega, seetõttu naaseb kiirenenud ainevahetus varasemale tasemele vaid paar nädalat pärast dieedist lahkumist.

Kasulikke näpunäiteid

Kui otsustate dieediga minna, peaksite järgima järgmisi näpunäiteid:

  1. Joo päevas vähem kui poolteist liitrit veel mineraalvett.
  2. Süsivesikute dieedi ajal pöörake erilist tähelepanu kehahooldusele: ühendage tasakaalustatud toitumine massaaži, tselluliidivastaste protseduuride, maskide, mähistega jne..

Süsivesikud on suurepärane abimees võitluses liigse kehakaalu vastu. Nende võime ainevahetust kiirendada ja keha imendub hõlpsalt eesmärgi saavutamiseks. Tänapäeval on süsivesikute dieedil palju erinevaid variante, millel on üks ühine joon - kõige suurema süsivesikute sisaldusega toitude söömine. Millist dieedivalikut eelistada - teie valik!

Loe Diabeedi Riskifaktorid